Міозит у дітей – чому виникає і як його лікувати

Міозит у дітей

Міозит — це захворювання, яке характеризується запальними процесами в скелетній мускулатурі. Воно може вражати один м’яз або кілька, залежно від причини та тяжкості процесу.
До появи міозиту може призводити багато факторів, і лікування має бути спрямоване на причину. Однак симптоматика, як правило, настільки яскраво виражена, що не меншу роль відіграють і симптоматичні засоби – знеболювальні та протизапальні. Вони необхідні, щоб дитина могла залучити уражену область у рухах. Наприклад, Вольтарен має виражені протизапальні властивості та зменшує інтенсивність патологічного процесу незалежно від його етіології. Але призначати їх дитині самостійно не слід, оскільки це здебільшого не вирішує проблему остаточно.

міозит

Причини виникнення

У дитячому віці викликати запалення у м’язах може безліч провокуючих факторів:

  1. Інфекція. Бактерії та віруси можуть безпосередньо вражати м’язові волокна, розмножуючись у них. У цьому випадку може формуватися гнійне вогнище. Іноді мускулатура уражається на фоні потрапляння у кров токсинів, які виділяються бактеріями.
  2. Травматизація. Якщо тіло не готове до виконання навантажень певного рівня, проте дитина перенапружує м’язи, можуть формуватися надриви волокон. У цьому випадку запалення охоплюватиме область травми і поступово стихне, коли тканини регенерують.
  3. Аутоімунні процеси. Вони розвиваються, якщо імунна система сприймає власні клітини як чужорідний антиген. Вона починає руйнувати міоцити, що призводить до великого запального процесу.
  4. Сильне переохолодження. Найчастіше страждає шийний відділ, не захищений одягом. У цих умовах розвивається асептичне запалення, для лікування якого достатньо зігрівальних та протизапальних мазей.
  5. Отруєння хімічними речовинами. Такі випадки рідкісні, проте якщо малюк випадково з’їсть велику кількість ліків, або під час його лікування батьки будуть ненавмисно перевищувати допустиме дозування, як ускладнення може розвинутися токсичний міозит.

Незалежно від причини, діти скаржаться на сильний біль в ураженому м’язі. Візуально можна помітити його набряк, почервоніння шкіри та підвищення місцевої температури. При цьому може порушуватися і загальний стан (особливо якщо причиною став інфекційний процес).

міозит

Як допомогти дитині

Після ретельної діагностики лікар може встановити причину та призначити ефективне лікування:

  1. антибіотики — при бактеріальній формі;
  2. глюкокортикоїди — при аутоімунних процесах;
  3. протизапальні;
  4. знеболювальні;
  5. масажі;
  6. прогрівання та зігрівальні компреси.

Також важливий етап терапії — забезпечити спокій ураженому м’язу, щоб прискорити його регенерацію. Як правило, захворювання проходить без наслідків для організму, якщо вчасно звернутися до лікаря.

Войти
Сброс пароля

Вернуться на
Войти
Что вы хотите нам прислать?
История
Внимание! Разыскиваются интересные истории про братьев наших меньших.
Видео
Присылайте ваши видео и мы их обязательно опубликуем.
Фото
Присылайте фото ваших питомцев и мы их обязательно опубликуем.